:::: منو ::::

انتشارات ناهید

معرفی کتاب های منتشر شده

پست طبقه بندی / مدیریت

  • آگوست 03 / 2010
  • دیدگاه‌ها برای مدیریت ارتباط در مراقبتهای بهداشتی | شش گام در مدیریت مؤثر بسته هستند
اقتصاد، مدیریت، حقوق, بهداشت و پزشکی, پزشکی، بهداشت، ورزشی, مدیریت

مدیریت ارتباط در مراقبتهای بهداشتی | شش گام در مدیریت مؤثر

کتاب مدیریت ارتباط در مراقبتهای بهداشتی | شش گام در مدیریت مؤثر، نوشتهٔ مارک دارلی، ترجمهٔ معصومه عصری

مدیریت ارتباط در مراقبتهای بهداشتی
شش گام در مدیریت مؤثر

مارک دارلی

ترجمهٔ معصومه عصری

اگر بخواهیم کیفیت بالای خدمات را از جانب متخصصان دریافت کنیم و آن‌ها تا حد امکان از معلومات خود در جهت مداوای بیماران استفاده کنند، باید یک ارتباط دوطرفه بین بیمار و متخصصین برقرار شود. بسیار مهم و حیاتی است که هر دو طرف از گوش دادن و شنیدن که دو مهارت کاملاً جدا از یکدیگر هستند، استفاده نمایند. باور کنیم مهارت نوشتاری مؤثر یک امر ضروری و حیاتی است.

نگهداری ضعیف اطلاعات موضوعی است که سال‌ها موردتوجه اهالی علم نوشتاری قرار گرفته است. اطلاعات ثبت‌شده باید دقیق، واقعی، قانونمند و مختصر باشد و نیز باید به‌راحتی در دسترس قرار داشته باشند. در دنیای کنونی، اطلاعات به صورت‌های گوناگونی به‌سوی ما پرتاب می‌شوند و ما را بمباران می‌کنند.

رسانه‌های گروهی، روزنامه‌های مستقل و آزاد، تبلیغات، پست‌های الکترونیکی و اینترنت – ارتباط، ارتباط، ارتباط و … آیا به نظر شما این‌طور نیست؟ ما اکنون در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه‌چیز آن به‌سرعت در حال تغییر است و در آن «خشنودی لحظه‌ای» تنها دستور روزانه می‌باشد. بنابراین فرصت‌هایی به وجود می‌آید که باید در این فرصت‌ها نادانسته‌ها را فراگرفت و آنچه را که ناکامی بوده است تکمیل و یا بیش‌ازحد مجاز به آن اضافه نماییم. امروزه مهم‌ترین و مؤثرترین عضو ارتباط، درک و شناخت است.