:::: منو ::::

انتشارات ناهید

معرفی کتاب های منتشر شده

پست طبقه بندی / پزشکی، بهداشت، ورزشی

 • نوامبر 04 / 2015
 • ۰
بهداشت و پزشکی, پزشکی، بهداشت، ورزشی

سلامتی شما، زیبایی شما

سلامتی شما، زیبایی شما (100 گیاه 1000 استفاده)، نوشتهٔ ایوروشه، ترجمهٔ مرضیه آزاد

سلامتی شما، زیبایی شما
۱۰۰ گیاه، ۱۰۰۰ استفاده

ایوروشه

ترجمهٔ مرضیه آزاد

ایوروشه در سال ۱۹۳۰ در شهرکی نزدیک وان، در شمال غربی فرانسه به دنیا آمد. در شهرک زادگاهش ماندگار شد و سمت شهرداری همانجا را به عهده گرفت. به خاطر دانش شگفتش از گیاهان و هنر کاربرد آن در علم زیبایی، میلیون‌ها زن جهان او را می‌شناسند. این وارث امروزی طب تجربی، روزگارش را در میان طبیعت و تحقیق و آزمایشگاه‌های خود می‌گذراند. در این کتاب، از طریق گشت‌وگذاری اعجازآمیز از میان گیاهان مورد علاقه‌اش، دانش فراموش‌شده‌ای را آشکار می‌کند، دانشی که سرشار از لطافت و آمیزه‌ای است از سنت‌های اجدادی و تکنولوژی امروزی. همراه او، طبیعت راستین را دوباره کشف کنید و شناخت همه‌ی فضایلش را بیاموزید …

 • اکتبر 04 / 2015
 • ۰
بهداشت و پزشکی, پزشکی، بهداشت، ورزشی

گیاه درمانی (ترکیبی از طب سنتی و طب مدرن)

گیاه درمانی (ترکیبی از طب سنتی و طب مدرن) پیشگیری و درمان بیماری‌ها، نوشتهٔ دکتر رقیه رازقی جدیدی و دکتر لطفعلی کاظمی

گیاه درمانی (ترکیبی از طب سنتی و طب مدرن)
پیشگیری و درمان بیماری‌ها

دکتر رقیه رازقی جدید و دکتر لطفعلی پورکاظمی

اثرات پیش‌گیرانه و یا درمانیِ گیاه درمانی روی بسیاری از اختلالات و بیماری‌ها در جوار علم طب، سبب شده تا اعتماد جهانیان به این علم به طور گسترده‌ای افزایش یافته و علاقمندان به این طب، برای درمان بسیاری از بیماری‌ها، در جستجوی مداوا با این روش نیز باشند.

از این رو آگاهی داشتن به فواید و مراحل درمان بسیاری از بیماری‌ها با روش طب سنتی (طب اسلامی) به عنوان مکمل دانش پزشکان و ایجاد شخصیتی علمی در افراد علاقمند و به ویژه متخصصین حوزه‌های مربوطه از جمله مزایای طب اسلامی به شمار می‌آید، زیرا دانش تولید و بهره‌برداری از گیاهان دارویی در اکثر کشورهای جهان نهادینه شده و در جوار سایر علوم پزشکی، کاربردی شده است. و این خود برای این علم که ریشه در تاریخ چند هزار ساله بشریت داشته، و در کشورهای مختلف و بنا به اعتقادات و گیاهان دارویی موجود در هر سرزمین، از این گیاهان استفاده شایسته و بهینه بعمل آمده است، افتخار بزرگی به شمار می‌رود.

 • آگوست 05 / 2010
 • دیدگاه‌ها برای آمادگی جسمانی بانوان بسته هستند
پزشکی، بهداشت، ورزشی, ورزشی

آمادگی جسمانی بانوان

کتاب آمادگی جسمانی بانوان، ترجمهٔ صدیقه جباری و بهروز ژاله‌دوست

آمادگی جسمانی بانوان

ترجمهٔ صدیقه جباری و بهروز ژاله‌دوست

تمرینات کتاب آمادگی جسمانی بانوان ویژه کسانی است که سالیان درازی از ورزش دور بوده‌اند؛ یا شغل آن‌ها طوری است که تحرک چندانی ندارند و همواره پشت میز کار می‌کنند؛ یا کسانی که برای خرید نیز از ماشین استفاده می‌کنند و به‌غیراز مواقعی که آسانسور خراب است، از پله‌ها بالا نمی‌روند و به‌طورکلی، هیچ‌گونه فعالیتی ندارند، به نگارش در آمده است.

در عصری زندگی می‌کنیم که مردم حتی در روستاها نیز برای رفتن به هر سو از وسیلهٔ نقلیه استفاده می‌کنند. امروزه، داشتن بدنی متناسب، مشکلی جهانی شده است. هرچند عده‌ای برایشان مهم نیست که بدنی متناسب داشته باشند، و راضی نیستند پولی در این جهت خرج کنند و به محیط‌های ورزشی بروند، ولی هستند کسانی که نسبت به سلامتی و تناسب‌اندام خود نگران‌اند.

روش‌های تمرینی که در این کتاب برای خوانندگان گرامی بیان شده است، از آسان شروع می‌شود و جواب گوی آمادگی جسمانی همه است. کتاب حاضر، توسط محققین نیروی هوایی کانادا برای بالا بردن آمادگی جسمانی پرسنل خود به نگارش در آمده است تا بتوانند در مواقع اضطراری از نظر بدنی آماده باشند.

 • آگوست 05 / 2010
 • دیدگاه‌ها برای راهنمای تحلیل مسابقه فوتبال بسته هستند
پزشکی، بهداشت، ورزشی, ورزشی

راهنمای تحلیل مسابقه فوتبال

کتاب راهنمای تحلیل مسابقه فوتبال (رویکردی نظام‌مند برای ارتقای بازی)، نویسندگان: کریستوفر کارلینگ، مارک ویلیامز، توماس رایلی، ترجمهٔ شیفته سلطانی

راهنمای تحلیل مسابقه فوتبال
(رویکردی نظام‌مند برای ارتقای بازی)

نویسندگان: کریستوفر کارلینگ، مارک ویلیامز، توماس رایلی

ترجمهٔ شیفته سلطانی

در کتاب راهنمای تحلیل مسابقه فوتبال به روش‌هایی که به‌وسیله مربیان، دانشمندان علوم ورزشی و مربیان بدن‌سازی برای ارتقای سطح نمایش بازیکنان و تیم خود به کار گرفته شده است، استناد می‌شود و خلاء بین فوتبال نظری و عملی را پر می‌کند.

تحلیل بازی یک فوتبالیست یا یک تیم فوتبال برای ارتقای سطح نمایش فوتبال لازم است، ولی تشخیص اطلاعات صحیح و به‌کارگیری مطلوب آن چندان آسان به نظر نمی‌رسد. این نخستین کتابی است که به‌طور جامع به تحلیل مسابقه فوتبال می‌پردازد.

این راهنما با توجه به دستاوردهای تازه‌ترین پژوهش‌ها و با استفاده از فناوری‌های نوین که به‌وسیله باشگاه‌های حرفه‌ای به کار می‌رود، یکی از منابع ضروری و منحصربه‌فرد تحلیل فوتبال محسوب می‌شود.

 • آگوست 04 / 2010
 • ۰
بهداشت و پزشکی, پزشکی، بهداشت، ورزشی

ایدز در ایران و جهان

کتاب ایدز در ایران و جهان، نویسنده: دکتر لطفعلی پورکاظمی

ایدز در ایران و جهان

نویسنده: دکتر لطفعلی پورکاظمی

کتاب ایدز در ایران و جهان ضمن ارائه تاریخچه‌ای از این بیماری سعی دارد خواننده را با زبانی ساده از تمام مسائل مربوط به ایدز در تمام زمینه‌ها آشنا سازد.

ایدز بیماری قرن معاصر است و بدون شک، پس از جنگ جهانی دوم، بزرگ‌ترین بلای جامعه بشری محسوب می‌شود. گسترش سریع بیماری ایدز در ۵ قاره جهان به حدی بود که پس از ۱۵ سال توانست ۱۵ میلیون نفر را در جهان نابود کند. این بیماری هیچ‌گونه نژاد، مرز، کشور، جنس و سنی را نمی‌شناسد و می‌تواند به‌راحتی در اکثر شرایط موجود به همگان منتقل شود. از طرفی تا سال ۲۰۰۷ میلادی حدود ۴۲ میلیون نفر در جهان به ویروس ایدز آلوده شدند که ۹۰ در صد آن‌ها در کشورهای جهان سوم بسر می‌برند. علاوه بر این‌که میلیون‌ها کودک نیز در این میان به دلیل از دست دادن والدین خود یتیم و بی‌سرپرست مانده و آینده‌ای ناخوشایند در انتظار آن‌هاست.

 • آگوست 04 / 2010
 • ۰
بهداشت و پزشکی, پزشکی، بهداشت، ورزشی

مسائل جنسی و زناشویی

کتاب مسائل جنسی و زناشویی، نویسنده: دکتر لطفعلی پورکاظمی

مسائل جنسی و زناشویی

نویسنده: دکتر لطفعلی پورکاظمی

کتاب مسائل جنسی و زناشویی بر آن است تا در این زمینه به خواننده پاسخ‌های مناسبی ارائه دهد و در حل مشکلات جنسی و زناشویی یاری‌رسان باشد.

آگاهی و آشنایی با مسائل جنسی و زناشویی در تمام سنین نوجوانی، جوانی، میان‌سالی و سالمندی بسیار ضروری است، زیرا یکی از بزرگ‌ترین مسائلی که بیش از هر چیز زندگی فردی و اجتماعی انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد مسائل جنسی است.

در کشور ما، به دلیل مسائل فرهنگی و مذهبی، خیلی کم به موضوعات مربوط به مسائل جنسی از دیدگاه روان‌شناسی و روان‌پزشکی پرداخته شده است و همواره کمبود بحث و تحقیق در این زمینه احساس شده است. به همین منظور است که در نزد جوانان و بزرگ‌سالان این مرزوبوم صدها سؤال اساسی و حیاتی در زمینه‌های مختلف جنسی، آمیزشی، انحرافات وابسته و زناشویی بدون این‌که مطرح بشود در اذهان آنان و در پشت پردهٔ ابهام رسوب نموده است. چراکه به دلیل فراهم نبودن شرایط و خجالت و شرمندگی و ترس حتی سؤالات مطرح نمی‌شود تا این‌که به آن‌ها پاسخی داده شود، و اگر فردی به مطب پزشک مراجعه می‌کند هرگز نمی‌خواهد مستقیماً سؤالات جنسی خود را مطرح کند بلکه در آغاز یک بیماری دیگری را مطرح می‌کند و در پایان به‌آرامی می‌گوید که مثلاً آقای دکتر برای کاهش میل جنسی خودم چه کنم؟ و یا این‌که در برابر فلان رفتار جنسی همسرم بهترین پاسخ چیست؟

 • آگوست 03 / 2010
 • دیدگاه‌ها برای مدیریت ارتباط در مراقبتهای بهداشتی | شش گام در مدیریت مؤثر بسته هستند
اقتصاد، مدیریت، حقوق, بهداشت و پزشکی, پزشکی، بهداشت، ورزشی, مدیریت

مدیریت ارتباط در مراقبتهای بهداشتی | شش گام در مدیریت مؤثر

کتاب مدیریت ارتباط در مراقبتهای بهداشتی | شش گام در مدیریت مؤثر، نوشتهٔ مارک دارلی، ترجمهٔ معصومه عصری

مدیریت ارتباط در مراقبتهای بهداشتی
شش گام در مدیریت مؤثر

مارک دارلی

ترجمهٔ معصومه عصری

اگر بخواهیم کیفیت بالای خدمات را از جانب متخصصان دریافت کنیم و آن‌ها تا حد امکان از معلومات خود در جهت مداوای بیماران استفاده کنند، باید یک ارتباط دوطرفه بین بیمار و متخصصین برقرار شود. بسیار مهم و حیاتی است که هر دو طرف از گوش دادن و شنیدن که دو مهارت کاملاً جدا از یکدیگر هستند، استفاده نمایند. باور کنیم مهارت نوشتاری مؤثر یک امر ضروری و حیاتی است.

نگهداری ضعیف اطلاعات موضوعی است که سال‌ها موردتوجه اهالی علم نوشتاری قرار گرفته است. اطلاعات ثبت‌شده باید دقیق، واقعی، قانونمند و مختصر باشد و نیز باید به‌راحتی در دسترس قرار داشته باشند. در دنیای کنونی، اطلاعات به صورت‌های گوناگونی به‌سوی ما پرتاب می‌شوند و ما را بمباران می‌کنند.

رسانه‌های گروهی، روزنامه‌های مستقل و آزاد، تبلیغات، پست‌های الکترونیکی و اینترنت – ارتباط، ارتباط، ارتباط و … آیا به نظر شما این‌طور نیست؟ ما اکنون در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه‌چیز آن به‌سرعت در حال تغییر است و در آن «خشنودی لحظه‌ای» تنها دستور روزانه می‌باشد. بنابراین فرصت‌هایی به وجود می‌آید که باید در این فرصت‌ها نادانسته‌ها را فراگرفت و آنچه را که ناکامی بوده است تکمیل و یا بیش‌ازحد مجاز به آن اضافه نماییم. امروزه مهم‌ترین و مؤثرترین عضو ارتباط، درک و شناخت است.